Северина и Игор Којиќ: Вљубени и модно усогласени (ФОТО)

Изгледа Северина влијае врз модниот избор на својот помлад сопруг

Северина Којиќ дефинитивно важи за една од најдобро стилизираните дами на јавната сцена, а нејзиното влијание полека се пренесува и на нејзиниот сопруг Игор Којиќ, кој се’ почесто можеме да го видиме во се’ подобри модни комбинации. Сепак, нивното модно издание во Ровињ ги воодушеви сите, пред се’, затоа што сопружниците беа модно  усогласени.

Пејачката за оваа пригода избра црвен свилен фустан со туфни и паф-ракави, кој е моден хит, а целата комбинација ја надополни со црвени сандали и кафена чантичка со потписот на уругвајската дизајнерка Габриела Хеарст.

Црвениот фустан е креација на француски дизајнер, а во неа веќе блеснаа и Бела Хадид и Хајли Болдвин.

 

Во истата боја, само во малку подискретна варијанта се појави и Игор. Тој носеше бела маица со црвени пруги и џрн кадифен костум.

View this post on Instagram

 

My people 💫 #magictour #zahvalnazasve #bajkazacijeluobitelj #severina #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време