Секси-модел: Овој костим за капење им е омилен на познатите дами (ФОТО)

Дознајте зошто токму тој им е омилен!

Позната дама која прва годинава го облече хит моделот на костим за капење е латино-дивата Џенифер Лопез.

Презгодната Џеј Ло објави фотографија на Инстаграм на која ужива покрај базенот во едноделен костим за капење со длабок изрез.

 

 

View this post on Instagram

 

Mother Earth 🌿💧…. Be conscious of how you treat her. Love her and she will keep you forever. #HappyEarthDay

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

А како и’ стои и колку го сака хит-моделот покажа и младата манекенка Каја Гербер, која на својот инстаграм-профил објави фотка на која позира во портокалова верзија, која одлично му прилега на исончаниот тен.

 

View this post on Instagram

 

rise and shine

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

Минатото лето, пак, Кортни Кардашијан промовираше виолетова верзија на едноделниот костим за капење.

 

 

View this post on Instagram

 

Grateful.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Имаку, овој омилен модел за позирање во плиткото има секси-дизајн, кој веројатно има клучна улога во неговата популарност. Покрај долгиот V-изрез, за кој многумина би рекле дека е „безобразно“ длабок, високо сечените делови на колковите ги истакнуваат облините, правејќи ги совршени. Потсетува на моделите од 80-тите и 90-тите години од минатиот век, кои ги носеа заводниците во серијата „Чувари на плажата“, а ќе се согласите дека одлично изгледа и во сите бои, нели?

 

 

View this post on Instagram

 

Home but mentally at the beach 🌞 @xoalyynicole looking gorgeous in our @gooseberry.seaside ‘so chic one-piece sweet sunrise

A post shared by Gooseberry Intimates (@gooseberryintimates) on

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време