Секоја вистинска дама мора да ги знае: Ова се комбинациите на бои кои прават секоја жена да изгледа совршено!

За совршен стајлинг

Дали ви се допаѓа комбинацијата од неколку различни пастелни тонови?

За да изгледате секогаш атрактивно и модерно, мора да ја знаете основната работа кога станува збор за комбинирање на боите: која со која најдобро оди?

Усовршете го правилното комбинирање и секој ден ќе изгледате фантастично!

Црвена и сива

Розова и нежно зелена

Виолетова и темно зелена

Пудресто розова од глава до пети

View this post on Instagram

Yes or no? #pinksuit

A post shared by Zara Community (@zara__europe) on

Микс од пастелни тонови

Беж нијанси од глава до пети

Совет: За полесно да ги усогласите боите за некоја модна комбинација, облеката во плакарот нека ви биде наредена од најтемна до најсветла. Закачете ја прво облеката од зелена до сина, потоа од бела до сива, па темните бои се’ до црна. Така се’ ќе ви биде пред очи и лесно ќе може да направите добра комбинација на бои.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време