Сакате да носите кратки панталони на работа? Еве како да ги комбинирате!

3 правила

Дури и дрес-кодот, кој се почитува на вашето работно место, да дозволува лежерен изглед, не смеете да дозволите шорцевите што ги носите да изгледаат како да сте на плажа.

Еве на што треба да обрнете внимание ако се одлучите да ги носите на работното место:

  • Одберете елегантна свила или цврст растеглив памук, а одбегнувајте го млитавиот памук и згужваниот лен.
  • Шорцевите треба да имаат едноставен, јасен крој како пантолоните и должината треба да им биде точно над колениците.

 

  • Кога одбирате шорцеви, размислувајте исто како кога одбирате здолниште – треба да можете да ги носите со убава блуза, спортско сако и крупен накит. Ваквиот изглед треба да го надополните со соодветни обувки: сандали со висока платформа, елегантни салонки, чевли од лакирана кожа или рамни балетанки со металик боја.

Фото: Printscreen Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време