Проверена модна комбинација: Во оваа облека ќе изгледате барем 5 килограми послабо!

Модерно и практично

Совршена модна комбинација за сите жени што сакаат да ги прикријат недостатоците на телото

Ако сте во потрага по стајлинг со кој ќе ги покриете вишокот килограми, а истовремено ќе изгледате модерно и елегантно, имаме совршено решение.

Оливија Кулпо ни даде одличен предлог за еден токму таков стајлинг.

View this post on Instagram

#OliviaCulpo out in LA.

A post shared by @NikkiOH (@nikkioh.co) on

Во случај да сакате да ги прикриете недостатоците, одберете панталони со висок струк. Тие одлично му стојат секому, а совршено ги маскираат широките колкови и масни наслаги на стомакот.

View this post on Instagram

What a Look 📍

A post shared by Gʟᴀᴍᴄʀᴜsʜs' (@glamcrushs) on

Доколку одберете класична бела маица и сако во истата боја како панталоните, фигурата ќе ви изгледа поскладна и повита. Со оваа комбинација одлично одат сандали на врзување. Тие на целиот стајлинг му даваат доза на опуштеност, а ќе изгледате како вистинска трендсетерка.

Кафеавата чанта и златните детали ќе го надополнат овој стајлинг на вистинскиот начин.

Нема да погрешите ни со окер боја. Оваа нијанса одлично оди со секој тон на кожата, добро ќе ви стои и без разлика дали сте бринета, русокоса или црнка.

Апсолутна модна утка на манекенката: Добро облечената жена никогаш не би го облекла ова!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време