Предлог за идеална комбинација: Бело сако како дел од модерен стајлинг

Аутфит на денот

Комбинирањето елегантни и модерни парчиња облека за креирање женствен и впечатлив изглед бара шик и вонвременска облека, а сакото е меѓу основните елемнти.

Карираното сако има свои мигови и оваа сезона и навистина го сакаме, но сепак црните и белите сакоа се наши најдобри сојузници во креирањето шик модна комбинација.

Пред нас е пролетта, па време е светлите парчиња облека да ги извадите од плакарите. Ви предлагаме бело сако со мини здолниште во кафена боја. Заокружете го стајлингот со клач=чанта во неутрални тонови и со црни гломазни комбат-чизми.

Фото: Инстаграм, Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време