Позитивните коментари за фустанот на Нина Бадриќ не стивнуваат: Совршено ѝ прилега на сечија градба, а идеален е за жешките денови!

Пејачката никогаш не изгледала подобро

Доколку планирате да одите на летување, ова е идеалното парче облека

Целиот Хвар гледал само во Нина Бадриќ! Имено, таа за прошетка покрај морскиот брег одбрала лелеав фустан во кој изгледала како моделка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Познатата пејачка постојано внимава на својот изглед и начин на облекување, а се чини дека макси-фустанот совршено ѝ стојат. Според коментарите на социјалните мрежи, Нина никогаш не изгледала подобро и годините не ѝ можат ништо.

Нина за ова летување спакувала многу практичен модел на фустан за на плажа, а станува збор за полупроѕирно бело парче украсено со геометриски шари со во ефектни розови нијанси. Нина се одлучила за фустан со долги ракави и со длабок V-изрез, кој го истакнува струкот со едноставното врзување и паѓа покрај телото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


Бадриќ ја подигнала косата во ниска пунџа, а своето природно и лежерно издание го надополнила со очила за сонце со тркалезни стакла.

Ваквата летна облека е многу лесна за комбинирање, па може да се носи со наједноставни апостолки, рамни сандали и еспадрили. Хрватската пејачка се одлучила токму за последниот тип обувки, збогатен со платформа, која визуелно ја издолжува целата фигура.

Секако, ова лето главен тренд се долгите фустани, кои се многу удобни а штитат и од штетното зрачење на сонцето, додека истовремено изгледаат многу шик и ги кријат сите несовршености.

Нина Бадриќ покажа АТРАКТИВНО МОДНО ПАРЧЕ, кое може да се носи и на свадба и на кафе со пријателките, а чини само 2.500 денари (ФОТО)
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време