Ова се највпечатливите креации на доделувањето на музичките награди „греми 2020“ (ФОТО)

Чиј стајлинг најмногу ви се допаѓа?

Доделувањето на најпрестижните музички награди „греми“ се одржа под превезот на трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант, кој загина со 13-годишната ќерка Џиџи во хеликоптерската несреќа што се случи вчера во Лос Анџелес, а во која загинаа вкупно девет лица (повеќе информации можете да прочитате ТУКА!).

Славните личности позираа на црвениот килим во свечени тоалети, но не ги криеја шокот и тагата поради трагичната вест што ги дочека утрото пред церемонијата. Во продолжение погледнете дел од нивните модни изданија.

Криси Тајген

Карди Би

Лизо

Пријанка Чопра

Аријана Гранде

Хајди Клум

Алесандра Амбросио

Дуа Липа

Гвен Стефани

Џамила Џамил

Деми Ловато

Софи Тарнер

Камила Кабело

Алиша Кис

Бебе Реџа

Џоџо

ФКА Твигс

Били Ајлиш

Росалија

Пиа Миа

Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време