Од благородничка елеганција во француски шик: Покрај Меланија Трамп ни парижанките немаат шанси!

Црно против бело

ФОТО: AP / Ian Langsdon

Чиј стил ви се допаѓа повеќе?

Откако три дена уживавме во феноменалните модни комбинации што првата дама на Америка ги носела на британскиот двор и низ Лондон, Меланија Трамп со сопругот Доналд отпатувала во Франција.

Таму се сретнале со францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

ФОТО: AP / Ian Langsdon

За посетата на европската престолнина на модата, убавата Словенка одбрала многу едноставна, но сепак шик модна комбинација – црно од глава до пети.

ФОТО: AP / Ian Langsdon

Црниот мантил со А крој, што совршено и’ стои, црните очила за сонце и лакираните салонки со висока потпетица и златна шнола биле сосема доволни за американската прва дама да заблеска и да ја победи парижанката позната по својот совршен стил, како што е Брижит Макрон.

ФОТО: AP / Ian Langsdon / Pool

Брижит овој пат се одлучила за бел фустан со класичен крој врз кој носела бел мантил со ефектни копчиња, а со него понела кафеави салонки со висока потпетица.

Чиј стил ви се допаѓа повеќе?

ФОТО: EPA / Thibault Vandermersch
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време