Облечете се за деловниот состанок според примерот на Емина Јаховиќ (ФОТО)

Безвременско парче облека

Науката многупати докажа дека првиот впечаток е најважен, особено во деловниот свет. Колку и да ви е импресивно CV-то, богато работното искуство и образованито, важно е и како ќе се претставите себеси за време на интервјуто за вработување.

Бидејќи природата на човекот е прво да му посвети внимание на визуелното, потрудете се да се претставите во најдобро светло. Изберете елегантна деловна комбинација во која ќе изгледате професионално. А поп-пејачката Емина Јаховиќ на својот инстаграм-профил покажа идеален стајлинг, кој може да ви послужи како инспирација.

Имено, пејачката добро знае дека класиката е секогаш во мода, па за еден деловен состанок избра безвременско парче – едноставен црн костум.

Од предната страна, сакото е збогатено со софистициран моден детаљ од кадифе, а пантелоните се протегаат точно до ножните зглобовина пејачката – што придонесува нозете да изгледаат подолги.

 

 

View this post on Instagram

 

Saturday meetings 😎#work

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време