Никој не го очекуваше нивното враќање: Ваквите чизми се апсолутен хит!

Во тренд

Полека, но сигурно, стануваат омилен модел на сите дами

Ќе ве израдува веста дека чизмите со полна пета повторно се враќаат на модната сцена. Освен што во нив нозете изгледаат повити и подолги, многу се поудобни од класичните потпетици, па од таа причина многу жени ги обожаваат.

Многу трендови доживеаја враќање на модната сцена сезонава, па така им дојде редот и на платформите. Овој модел ќе доминира во текот на 2020-та.

Уште една добра работа кај овој тренд е тоа што може да се носат речиси со се’. Одлично изгледаат во комбинација со фармерки, но и со поелегантни фустани.

Многу дизајнери го сместиле токму овој удобен модел чизми во своите колекции.

Во тренд се како плитките, така и длабоките модели.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време