Нема шанси да не ве забележат во него: Најбараниот капут за зима 2018!

Непобедлив тренд!

Модерно парче облека во кое вреди да вложите пари оваа сезона

Станува збор за модел на капут што ќе го обожаваат сите дами со префинет вкус.

Иако летото е прекрасно, есента дефинитивно ја носи титулата на најмодерна сезона. Постуденото време ни дава знак не само да се облечеме послоевито, туку и да комбинираме разни дезени, стилови, јакни, мантили, сакоа и слично.

Минатата година ја обележаа предимензионираните капути, додека оваа година акцентот ќе биде на белиот минималистички капут кој стана еден од најпродаваните парчиња сезонава.

Благодарение на рамниот крој со широки и ѕвонести ракави, овој капут совршено прилега на секоја зимска комбинација.

Доколку сакате да оставите впечаток на девојка со стил и ви треба парче што ќе го носите подолго време, набавете го овој елегантен капут.

Во продолжение ве инспирираме како да го носите…

View this post on Instagram

Nature Reflection @mango #MangoCommitted #MangoGirls

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време