Неконвенционалноста е ИН: Дизајнерот Медаин Аслан ги открива тајните на урбаниот изглед

Модна листа

Погледнете ги креациите на младиот моден дизајнер Медаин Аслан

Модниот дизајнер и стилист Медаин Аслан ни ги претстави фаворитите од своите колекции

„ДА“ ЗА АВАНГАРДА!

Моите креации се моето уметничко платно, а авангардноста мој заштитен знак. Жените што имаат свој став и не се плашат да експериментираат со стилот никогаш не прават модни утки.

Неконвенционалноста е ИН

Најмногу ме инспирираат неконвенционални материјали, а често се случува мојата инспирација да произлезе од моменталните трендови. Ја издвојувам мојата креација со гоблени што ја претворив во фустан. Уличниот стил е во тренд, па, така, јас би го искомбинирал овој необичен фустан со кожена јакна и мартинки.

Инспирација од минатото

Не треба секогаш да се водите според тоа што моментално е во тренд. Неретко инспирација треба да побарате од минатото за да оставите печат, како што јас правам со моите модели.

ЦРНО-БЕЛ СВЕТ

Во обид да го задржам мојот автентичен стил на дизајнирање, самиот го создадов материјалот за овие практични креации, спојувајќи црно-бели квадрати, за да го добијам ефектот што го сакам. Црно-белата комбинација е безвременска и никогаш не излегува од мода.

Подготвила: Марија Лукаревска

ФОТО: ПРИВАТНА АРХИВА

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време