Не можеме без нив: 4 совети како да носите бели патики оваа пролет

Нема излегување од дома без нив!

ФОТО: Profimedia

Белите патики секогаш се во мода

Минатогодишниот тренд продолжува, и во текот на новата пролетна сезона и понатаму е омилен помеѓу познатите дами.

Белите патики можеби досега не ви биле на листата омилени, бидејќи светлата боја бара да бидете повнимателни и марамчето секогаш треба да ви биде при рака. Меѓутоа, она што ги сместува на листата на задолжителни обувки е нивната практичност, бидејќи стојат буквално со се’ што имате во вашиот плакар.

Блејзери, фустани, кошули, маици… се’ што ќе ви падне на памет или под рака можете да го носите со пар бели патики. Трендесетерките, блогерките и останатите љубителки на модата, овој пар обувки обожаваат да го комбинираат со џинс и кожени панталони, но и со поинтензивни бои.

Во продолжение, погледнете ги овие неколку добри предлози…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време