Навидум неспојливо: Сите трендсетерки полуделе по оваа интересна модна комбинација!

Освојува на прв поглед!

Ќе ве освои оваа необична комбинација на бои!

Ако се водите според некои воспоставени правила, некои бои никако не одат заедно. Модната индустрија досега ги следеше токму тие правила, но изгледа дека оваа сезона сите бариери се рушат.

Иако во теорија овие две бои не би требало да се комбинираат, во пракса, тие изгледаат неодоливо. Пастелната зелена и виолетовата во комбинација даваат многу шик изглед.

View this post on Instagram

Shout out to leg pops and toe points.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Трендсетерките ширум светот веќе го прошетале овој необичен спој на бои. Засебно, овие бои навистина се романтични, нежни и женствени, а кога ќе се најдат на исто место, создаваат совршена модна приказна.

ФОТО: Pixabay, Instagram

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време