Модна инспирација: Што носат овие денови нашите омилени “fashion” девојки?

Кога разговараме за зимските модни трендови, ама и бирањето на истите многу дами “ги заболува глава“ од самата помисла на утринското стоење пред ормарот додека планираат што да облечат овие ладни денови кога треба да носиме слоевита гардероба. Во моментите кога најрадо би се вратиле во топлиот кревет последно нешто што ви паѓа на памет е фешн комбинација во кoја сакaтe да се појавите во јавноста.

 

Меѓутоа, за да го избегнете овој маѓепсан круг, ама и да го оправдате својот статус на фешн девојка во друштвото , ние ве советуваме својата дневна модна комбинација да ја изберете ден предходно и тоа до детали. Од избор на накитот преку чантата па се до долната облека која наутро планирате да ја носите на себе.

За модна инспирација секогаш може да ви помогнат нашите познати личности и фешн инфлуенсерки кои на своите инстаграм профили често поставуваат фотографии од тоа што го носат.

 Ова се најдобро облечени жени во 2019
Лила Филиповска, Тања Антиќ и Тамара Тодевска секогаш со стил
Каролина Гочева, Елена Ристеска, Викторија Лоба

 Овие денови нашите омилени фешн девојки од kaj нас, но и од соседните држави носеа принт, микс кежуал и елегантни комбинации кои ќе владееат уште долго. Демонстрирса како се носат хит моделите на чизми со змиски принт, па така имаме можност да видиме како Дуња Јовановиќ, Зорана, Ива Чулјак носат ист модел секоја во свој фазон…

Емилија Вучиновска, Маринела, Анѓела Ѓоргиева модни блогерки

Во продолжение погледнете некои интересни модни комбинации кои ги одбравме за вас. На нив никогаш не им недостига инспирација па зошто малку да “не украдеме“

View this post on Instagram

🖤♠️🖤

A post shared by Tanja Antic (@tanjaantik) on

View this post on Instagram

Sve svoje sa sobom nosim… a vi? #salonefekat

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) on

View this post on Instagram

žena zmija.mp3

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) on

View this post on Instagram

bye felicia 🤍👋🏽 @prettylittlething

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

View this post on Instagram

Fast forward w / @ninakarlavaris .

A post shared by Iva Chu️️️️️ (@iva_chu) on

.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време