Моден додаток со чија помош познатите дами ја трансформираат фризурата за миг (ФОТО)

Тренд за кој се зборува

Мала анализа на трендовите и на акуелната ситуација на модната сцена покажува дека 1990-тите се повторно во мода. Самиот дух на деведесеттите на голема врата ги воведе ретро-трендовите, а водечки меѓу нив се марамите.

 

View this post on Instagram

 

“A kapela” SOON🤩🤩🤩

A post shared by editta (@editaaradinovic) on

Во духот на 1990-тите, голем број познати убавици повторно носат марами, а кога станува збор за овој детаљ, најдобра од се’ е неговата мултифункционалност.

 

 

View this post on Instagram

 

Jet-plane headed up to the sky Spread wings in the clouds, gettin’ high🌪 In style with @sigma.elite 🛩

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


Доколку претпочитате урбан стил или едноставно сакате да ја подигнете својата фризура и едноставната комбинација на облека да ја направите поатрактивна, марамата е украс што ќе направи модна икона од вас во само неколку чекори.

 

 

View this post on Instagram

 

My husband’s girlfriend and I exchanging stories.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време