Моден додаток без кој ниедна зима не може да помине: Вака се носи предимензиониран шал оваа сезона!

Во тренд

Лудилото за ова парче и понатаму не стивнува

Предимензионираните шалови и марами се одличен начин да ја развеселите секоја модна комбинација за само неколку секунди.

Предимензионираните модел и оваа сезона се во тренд, а освен што одлично изгледаат, совршени се за врнежливи и ветровити денови, бидејќи ќе ве згреат. Сите дезени се модерни, ваше е да одберете кој ви се допаѓа најмногу.

Овој моден додаток се вклопува во сите стилови на облекување. Одлично оди со патики и спортски стил, но и со елегантни комбинации.

Шаловите им се омилен моден детаљ на трендсетерките, а токму тие ни дадоа одлични идеи како можеме да ги стилизираме овие зима и есен. Ѕирнете ги фотографиите и најдете инспирација за следниот стајлинг.

Се’ популарниот начин на носење вакви шалови ќе ви ја нагласи половината и целосно ќе ви го трансформира стајлингот. Префрлете го преку рамена, а потоа прицврстете ремен околу половината и ќе го добиете овој интересен изглед.

View this post on Instagram

Autumn in @dior 🍂 #dioraw19

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Со овој шал и најмотониот стајлинг ќе оживее.

Карираниот принт исто така изгледа многу ефектно.

Одлично ќе се вклопи и со модерните теди-капути.

View this post on Instagram

New York Minute 💥

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време