Меган Маркл со овој фустан уште еднаш одржа модна лекција

Војвотката од Сасекс се појави во јавноста после завршувањето на турнејата во Јужна Африка. Имено убавата војвотка присуствуваше на отварањето на самитот “Млад свет“ во Лондон, а конечно направи одличен моден избор кој не потсети на старата, секогаш беспрекорно облечена Меган.

Популарната војвотка во последно време малку експериментираше со стилот, испробувајќи нешто полежерни парчиња на гардероба, а се претпоставува дека сето тоа е поради тоа што не е во фит форма која ја имаше пред породувањето….

LONDON, ENGLAND – OCTOBER 22: Meghan, Duchess of Sussex attends the One Young World Summit Opening Ceremony at Royal Albert Hall on October 22, 2019 in London, England. The Duchess is Vice-President of The Queen’s Commonwealth Trust, which is partnering with One Young World this year. (Photo by Gareth Fuller – Pool/Getty Images)

 

Фото: Guliver Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време