Кралицата Летиција во деловен стајлинг: Нејзиниот стил е пример за безвременска елеганција!

Прекрасна!

Деловно, елегантно, умерено – ништо помалку не ни очекувавме од прекрасната кралица Летиција

Шпанската кралица Летиција отишла во Милагро за да го обележи почетокот на новата училишна година. Секако, безбедноста секогаш е на прво место, па така воопшто не ја симнувала заштитната маска целото време додека се дружела со учениците и наставниците од училиштето во кое била гостинка.

View this post on Instagram

🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦 สมเด็จพระราชินีเลติเซียแห่งสเปน เสด็จพระราชดำเนินไปทอดพระเนตรการเรียนการสอนในช่วงเปิดภาคเรียนใหม่ ณ โรงเรียนนูเอสตร้า ซินญอร่า เดล ปาตริซินิโอ เมืองมิลาโกร และโรงเรียนมัธยมศึกษาเอก้า เมืองซานอาเดรีย แคว้นนาวาร์รา ราชอาณาจักรสเปน —- Her Majesty Queen Letizia of Spain visited to inaugurate the new school year at the Elementary School CEIP Nuestra Señora del Patrocinio in Milagro, and also at the Secondary School IES Ega in San Adriá, Chartered Community of Navarre, Kingdom of Spain. —- Su Majestad la Reina Letizia de España visitió para inaugurar el curso escolar en el CEIP Nuestra Señora del Patrocinio en Milagro, y también en el IES Ega de San Adriá, la Comunidad Foral de Navarra, Reino de España. —- Photos: Casa Real #queenletizia #reinaletizia #borbón #casareal #casarealespañola #spanishroyals #spanishroyalfamily #spain #españa 🇪🇦🇪🇦🇪🇦🇪🇦

A post shared by Royal World Thailand 🇹🇭 (@royalworldthailand) on

Кралицата Летиција (47) за оваа пригода облекла совршен комплет кој лесно може да биде инспирација за деловен стајлинг за првите есенски денови. Имено, деловниот стајлинг на убавата кралица се состоел од сива блуза без ракави, кој го носела првпат уште во 2018 година, како и едноставни црни панталони и омилените еспадрили – овој пат во црна боја.

Овој пат, фризурата на кралицата била многу опуштена, а стајлингот го надополнила со накит во златна боја.

Деловно, елегантно, умерено. Како ви се допаѓа ова издание на кралицата Летиција?

Црно од глава до пети: Кралицата Летиција уште еднаш докажала дека е модна икона!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време