Кралицата Летиција нè потсети на стајлингот што го избра за модниот дуел со Меланија Трамп (ФОТО)

Збогум, црвена! Новата омилена боја на нејзиното височество е розовата!

Кралицата Летисија упорно ја менува омилената нијанса на страст, црвената, во својата нова омилена – розовата.

Иако беше невообичаена за нејзиното височество, модерната розова палета постепено добива на интензитет во гардеробата на кралицата, но фустанот со масивните копчиња на Мајкл Корс е навистина посебен и има „историски корени“.

Таа првпат се појави во овој фустан на 19 јуни 2018 година, за време на „модниот дуел“ со Меланија Трамп во Белата куќа. Интересно е што поранешната прва дама на САД се појави во истата облека една година пред оваа средба, но во друга боја.

Потоа, Летиција, која е позната по својот одговорен однос кон гардеробата, го носеше двапати, појавувајќи се во розовиот фустан еднаш годишно – во 2019 и 2020 година.

Интересно е тоа што кралицата секогаш го повторува стајлингот како целина, повторувајќи ги модните додатоци – особено розовите велур чевли од Магрит и соодветната чанта од иста марка.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време