Кралица на деловниот стил: Модни комбинации за паметење во режија на Амал Клуни!

Модна инспирација

Таа секогаш воодушевува со своите модни избори, а овој ги издвоивме нејзините најдобри есенски стајлинзи

Амал Клуни (42), сопругата на Џорџ Клуни, има истанчено чувство за мода и тоа го докажува со секое ново појавување. Нејзините модни комбинации честопати се оценувани со чиста десетка, па не е ни чудо што е инспирација за жените ширум светот.

Нејзиниот стил е класичен и женствен. Секогаш е облечена со вистинската мера на елеганција и гламур.

Освен со својата убавина и со совршените комбинации, фасцинира и со своето образование. Течно зборува англиски, арапски и француски јазик.

Била предавач на угледни школи, како што е Лондонскиот универзитет, а моментално е привремен предавач на Правниот факултет Колумбија.

Дефинитивно е жена на која треба да се угледате.

Доколку ви треба инспирација за одличен деловен стајлинг, фрлете око на нашата галерија и сигурно ќе најдете нешто што ќе ви се допадне. Доколку ископирате некој нејзин стајлинг, сигурно ќе добиете многу комплименти.

Секогаш беспрекорно стилизираната Ким Кардашијан: 10 есенски стајлинзи за паметење!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време