Кога тие зборуваат, ние слушаме: Неколку стилски лекции од најинтересните жени на светот!

Тие се неверојатни!

Тие се паметни, убави, полни со животни искуства – овие шик дами се витински доказ дека староста е нешто тривијално

Погледнете ги модните инспирации од жените како кои сакаме да созреваме, како со стилот така и со енергијата што ја носат…

Силниот колорит е резервиран за силните жени од сите генерации

Хелен Мирен – британска актерка и филантроп.

Впечатливите модни додатоци се клучот за безвременски стил

Ајрис Апфел – дизајнерка на ентериер, филантроп и модна инфлуенсерка.

Добро скроениот костум е модно правило број 1

Џејн Фонда – актерка, активистка и филантроп

Шеширот како основа на женскиот стил

Јоко Оно – уметница и филантроп.

Квалитетно парче џинс, бидејќи младоста е состојба на духот

Дајан Китон – актерка и филантроп.

Стилската лежерност и тоа како може да биде отмена

Лорен Хатон – моделка и актерка.

Стилот како уметност на комбинирање и спојување на неспојливото

Маја Маск – моделка и нутриционистка

Црно-белата комбинација е одмерена и непогрешлива

Каролина Херера – модна дизајнерка и филантроп.

Еден пар фармерки, 3 комбинации: Оливија Палермо ни даде одлични предлози за стилизирање џинс!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време