Кога Џенифер Анистон ќе заблеска: Најелегантните изданија на кралицата на опуштениот стил!

Жена со стил

Актерката е позната по опуштениот уличен фазон на облекување, но знае да биде и елегантна

Ја знаеме и ја помниме како Рејчел од „Пријатели“, како поранешна сопруга на Бред Пит, но и како дама со стил, харизма и многу позитивна аура која просто зрачи, што и да облече!

Популарната харизматична Џен повеќе е наклонета кон кежуал стилот, кој подразбира (секогаш совршени) фармерки, добри чизми или патики и одлични сакоа и капути – и тоа е фазонот кој неверојатно добро ѝ прилега!

Секако, не смееме да ги заборавиме и одличните кардигани, шалови и ремени што актерката ги додава во своите дневни стајлинзи.

Меѓутоа, Џенифер има и многу моменти на гламур – како за вечерите на доделување Оскари така и за други манифестации кои го вклучуваат фамозниот црвен тепих, па со самото тоа подразбираат и елегантни тоалети.

Ние направивме избор на најелегантните изданија на Џенифер Анистон во последните две години.

Ви се допаѓа нејзиниот гламурозен стил?

Црно од глава до пети: Нема ништо поедноставно, поубаво и поелегантно!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време