Клаудија Шифер: за сите бестрашни жени на светот!

Супермоделката со уникатна честитка

„Им испраќам љубов на сите бестрашни жени на светот. Во име на прославувањето и поддршката една на друга!“

Напиша на својот инстаграм профил, супермоделката од 90-тите, Клаудија Шифер, споделувајжи ја прекрасната фотографија од жените кои се уште се поим за престиж и успех, во светот на модата и убавината. Таа ги означи своите некогашни колешки на фотографијата, а нејзините следбеници освен воодушевување споделија и критика поради голотијата на женското тело во контекст на 8-ми март…

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време