Кејт Мос покажа што треба да облечеме за деловен состанок оваа пролет (ФОТО)

„Копирајте“ ја!

Придржувајте се до правилата на деловниот стил на облекување и препуштете ѝ се на имагинацијата!

Кодексот на облекување во канцеларијата може да биде исклучително здодевен, но ако вклучите малку имагинација – дури и најстрогиот стајлинг може да блесне со новите бои. Добар пример за тоа е појавувањето на Кејт Мос.

За состанокот, супермоделката од 1990-тите се одлучи за кежуал деловен стил. Што значи тоа? (Текстот продолжува по огласот)

Формално,  застапени се сите компоненти на деловниот стил: кошула, сако и панталони. Но строгиот жанр е модификуван со сако од сомот, фармерки наместо панталони и кошула со принт и украсни детали наместо класично белата. Чевлите ги замени со удобни балетанки. Можеби единствениот непроменет атрибут на деловниот стајлинг е протраната чанта: Кејт Мос избракласичен модел на „Ерме“.

Текст: Убавина и здравје

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време