Кејт Мидлтон се врати со стил: Дали ви се допаѓа? (ФОТО)

Војвотката како и сиот нормален свет

По летната пауза, Кејт Мидлтон им се врати на работните обврски.

За оваа пригода, војводката од Кембриџ блесна во беж сако и темносини панталони со широки ногавици, а сето ова го „зачини“ со мало дамско чантиче.

Карактеристично за нејзиниот стил е што избегнува нападен накит, но овој пат сепак избрала малку помасивни обетки, кои дополнително го збогатија нејзиниот елегантен изглед.

Според реакциите на социјалните мрежи, овој совршен изглед на Мидлтон ќе биде пример за стил за првите есенски денови.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време