Кејт Мидлтон ги освоила модните критичари: Уште еден стајлинг за чиста десетка!

Браво!

Уште еднаш одржала модна лекција

Војвотката не ја симнувала насмевката од лицето, а со изборот на стајлинг, уште еднаш ги освоила модните критичари, па ни овој пат не можеле да ѝ дадат помала оценка од чиста десетка.

Кејт Мидлтон, заедно со сопругот, ги израдувале децата со посебни потреби во Норфолк и со нив поминале едно попладне во дружење и уредување на градината.

View this post on Instagram

On Thursday, June 25th, The Duchess of Cambridge visited The Nook, one of three East Anglia Children’s Hospices which she is patron of, where she helped plant a new garden area. Kensington Palace revealed that Kate used plants she purchased last week on her visit to Fakenham Garden Center! Alongside an EACH volunteer, The Duchess plantes a garden that will provide enjoyment for children and families. 🌸 – Just a little reminder: The Duchess officially opened The Nook in 2019 after having launched a £10 Million fundraising campaign in 2014 to help build the building. ———————————————- #britishroyalfamily #princewilliam #dukeofcambridge #duchessofcambridge #katemiddleton #princegeorge #princesscharlotte #princelouis

A post shared by The Cambridges (@teatimewiththecambridges) on

Освен на децата, насмевки им измамила и на модните експерти кои го дочекале нејзиниот стајлинг со воодушевување.

Фустанот на Кејт Мидлтон е совршена комбинација на најголемите летни трендови: кратки „паф“ ракави, миди-должина, цветен дезен и пастелни нијанси, во кои доминира бојата на сезоната – виолетова. Освен тоа, исончаниот тен и светлите нијанси на гардероба одлично одат заедно во комбинација.

Стајлингот го надополнила со еспадрили во крем боја, кои моментално се голем моден хит.

View this post on Instagram

This #ChildrensHospiceWeek The Duchess of Cambridge, Royal Patron of @eachhospices since 2012, joined families to plant a garden for The Nook, one of EACH's purpose-built hospices. Using plants bought during her visit to Fakenham Garden Centre last week, The Duchess worked alongside an EACH volunteer gardener and a family to plant a garden that will provide enjoyment for children and families. Throughout the pandemic EACH has continued to deliver end of life and emergency crisis care as well as bereavement support. Marking the end of Children's Hospice Week, The Duchess also met with staff from EACH's care and facilities teams to thank them for the incredible work that they do. Organised by the UK charity Together for Short Lives, Children's Hospice Week 2020 celebrates and raise vital funds for the UK's 54 children's hospices – visit @togetherforshortlives to find out more. . . My backup account= @kingwilliam_and_queencatherine . . . . . . . . . . #princewilliam #katemiddleton #dukeofcambridge #duchessofcambridge #catherinemiddleton #princegeorge #princelouis #williamandkate #britishroyalfamily #britishroyals #royalwedding #futureking #KingWilliam #futurequeen #queencatherine #royalfamily #royalfamilies #royalfamilynews #royalfamiliesofeurope #Windsor #houseofwindsor #thequeen #queenelizabeth #hermajesty #thecambridges #kingGeorge #royalty #duchesskate #princesskate

A post shared by William and Kate (@kingwilliam.and.queencatherine) on

Што се однесува до шминката и фризурата, останала доследна на себеси. Природниот изглед е она по што е препознатлива.

Ви се допаѓа овој стајлинг?

3 модни формули кои би ги позајмиле од Кејт Мидлтон
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време