Кејт Мидлтон блесна во еднобојно издание, а принцот Вилијам не можеше да го тргне погледот од неа (ФОТО)

Дали ви се допаѓа изгледот на принцезата?

Костумот чини околу 165.000 денари, а и другите детали се огнено скапи.

Кејт Мидлтон ја почна новата иницијатива Shaping Us во Лондон во зградата на познатата организација БАФТА. Таа се претстави во беспрекорно монохроматско издание и потврди дека костумите се нејзиното омилено парче облека оваа сезона.

Принцезата од Велс избра костум на Александар Меквин – сакото чини 1.790 фунти, а панталоните 690 фунти. Вкупно, и во наша валута, доаѓаме до бројка од околу 165.000 денари.

Принцезата се одлучи за чанта Miu Miu која чини 895 долари и салонки од Жанвито Роси, кои чинат 630 долари. За разлика од костумот, Кејт овие парчиња ги носеше во јавност и претходно.

Истото важи и за обетките Chalk jewerly од 70 фунти.

Kejt Midlton i princ Vilijam večeras u Londonu foto:  Eddie Mulholland/Daily Telegraph/PA ImagesПоддршката за раниот развој на децата, во првите години од животот, Кејт ја нарече животно дело. Во својот говор, таа напомена дека социјалните и емоционалните потреби на децата се исто толку важни како и физичките и когнитивните потреби.

Фото: Профимедија
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време