Кан – трети ден: Имало се’ и сешто, но ние ви го издвоивме само најдоброто!

Трети ден, трета филмска премиера

ФОТО: Profimedia

Сите случувања на црвениот тепих од прва рака!

Актерите Шарлот Гензбур и Хавиер Бардем пред три дена го отвориле 72. Меѓународен фестивал во Кан, на кој до 25-ти мај се очекуваат голем број ѕвезди, меѓу кои и Квентин Тарантино, Педро Алмодовар и Теренс Малик.

Претходните две вечери имавме можност да видиме бројни светски и европски ѕвезди, како што се Џулиен Мур, Селена Гомез, Амбер Херд, Хавиер Бардем, Ева Лонгорија, Карла Бруни, Ева Херцигова, Тилда Свинтон и други. Таков бил случајот и вчера!

Некои не’ воодушевија со својот стајлинг и префинетост, додека некои потфрлиле и на двете полиња.

Денес, ѕвездите во Кан присуствувале на премиерата на филмот „Rocketman“, кој зборува за животот и делото, како и на молскавичниот напредок во кариерата на Елтон Џон, кој дошол на премиерата на филмот во придружба на својот сопруг.

ФОТО: Profimedia

Па да не должиме повеќе, ви ги претставуваме најубавите дами од вчерашниот црвен тепих!

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време