Какви капи се носат оваа зима: Модерни, топли и неодоливи!

Модни зимски додатоци

Погледнете кои модели на капи се во тренд оваа зима

Капите се задолжителни модни додатоци во текот на зимата, бидејќи нѐ штитат од студ и од снежни виулици, па така го чуваат нашето здравје. Покрај тоа, можат значително да го збогатат изгледот, поради што многу дами ги носат како моден детаљ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaтя (@mika_katya_)

Добриот избор на капа може да ја подигне вашата модна комбинација на ново ниво. Постои широк избор, од меки капи, турбани, капи од вештачко крзно, беретки, па до класични волнени со кои сигурно никогаш нема да погрешите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olga / Gotham.knits (@gotham.knits)


Ако надвор е многу ладно, плетената волнена капа треба да биде со постава, најчесто од флис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mollie (she/her) (@whiteowlcrochetco)

Волнените капи може да се најдат во обични бои и со едноставен дизајн или со впечатливи дезени.

Најважно е никогаш да не одберете капа што премногу ќе ве стега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maille & Couleur (@maille_et_couleur)

Не постои жена на која не ѝ стои добро: Гардеробата во оваа боја ќе биде апсолутен хит во 2021 година!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време