Ја игнорирала Меган, па заблескала уште повеќе: Еве што правела Кејт по прославата на Денот на Комонвелт!

Кралската сина е нејзина боја

Домаќинка на свечен прием во Бакингемската палата

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, по обележувањето на Денот на Комонвелт со преостанатите членови на кралското семејство, присуствувала на 25-годишнината на детската хуманитарна организација Place2Be.

Прославата се одржала во Бакингемската палата, а домаќинката на приемот Кејт, ги воодушевила сите присутни со елегантната појава.

Имено, по впечатливиот црвен фустан во кој мамела погледи на свечената церемонија во Вестминстерската опатија, војвотката се преслекла во свечена тоалета во кралска нијанса на сина боја и заблескала во полн сјај.

Тоалетата со изрез „чамец“ и светкавите детали на горниот дел веќе ги имаме видено на Кејт – ја носела на боливудската гала-вечера во Мумбај за време на кралската турнеја во Индија и Бутан во 2016 година.

Се верува дека фустанот е направен специјално за неа во Индија, а неговата вредност се проценува на 3.500 фунти.

Стајлингот го дополнила со светкава плик-чантичка, елегантни обетки и еден впечатлив прстен.

View this post on Instagram

أحدث اطلاله للجميله #كيت_ميدلتون بفستان انيق جدا و لونه تحفه و شيك اوي مع حذاء لامع فضي و شنطه بلون الفستان حتي الحلق لايق مع ألوان اللوك…..حبيت كمان المكياج و الشعر…..إطلاله ملكيه فخمه بامتياز 💙💙💙 ……………. …………. ………… ………. The latest look for the beautiful #katemiddleton the duchess of cambridge in beautiful chic dress…..loved the whole look 💙💙💙 . . . #meganmarkle #ميجان_ماركل #princesskate #katemiddletonstyle #princewilliam #princeharry #royalfamily #royals #dutchessofcambridge #فساتين_سهرات #royalfamily #katemiddletonstyle #styletips #فساتين_حفلات #styleblogger #style #fashion #فاشون #ستايلات_انيقه #اطلاله #ازياء #موضه #جمال #مصر #لبنان #بيروت #تنسيق_اللبس

A post shared by 🌷 RIHAM HEGAZY 《ريهام حجازي》 (@riri_moda_) on

Како и обично, најубавиот украс на неа била блескавата насмевка, што не ја симнувала од лицето, а нејзината значајно пократка коса, која ја потстрижала пред тридневната посета на Ирска, паѓа во благи природни бранови и направила војвотката да изгледа неколку години помладо.

ФОТО: Инстаграм

Погледнете и колку се разликуваат Кејт и Меган кога станува збор за нивните модни избори.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време