Изненадување во Венеција: Кристен Стјуарт во ултракраток комбинезон (ФОТО)

Како ви изгледа?

Една од водечките ѕвезди на годинешниот Филмски фестивал во Венеција, 31-годишната американска актерка Кристен Стјуарт имаше можност да го прикаже портретот на непреболената британска принцеза Дијана во својот најнов филм.

Премиерата на филмот наречен „Спенсер“ се одржа викендов во Венеција.

За своето официјално пристигнување на фестивалот, популарната актерка избра предизвикувачки комбинезон за твид на „Шанел“, кој се истакна со својата мини-форма и препознатливите детали на француската модна куќа во форма на автентични златни копчиња и вез на џебовите.

За црвениот килим, пак, повторно избра креација од модната куќа „Шанел“, од колекцијата есен-зима 2021 година.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време