Изгледајте 10 килограми послабо: 12 стилски трикови на модните експерти

Трикот е во пропорциите

Доколку не сте љубител на одењето во вежбалница, овие мали стилски финти ќе ви помогнат да изгледате неколку килограми послабо

Модниот експерт Карла Круп дели неколку совети за постигнување идеална фигура со помош на гардеробата.

V-изрезот на гардеробата ви е најдобар пријател

V-изрезот дава илузија на издолжено тело, а со самото тоа и повито. Колку повеќе кожа откривате во пределот помеѓу брадата и градите, се подразбира во граници на нормалата, толку послаби ќе изгледате. Овој изрез визуелно создава рамнотежа со пошироки колкови.

View this post on Instagram

Now this #ootd is more realistic for actually leaving the house in GA since it’s still in the 90’s 😅 _____________________ Here are a few facts about me: 1️⃣ I am 27 years old 2️⃣ I am 5’9” – would you have guessed that? 3️⃣ I have an older sister 4️⃣ I have been married for 5+ years 5️⃣ We lived in Upstate NY for 15+ years 6️⃣ I played volleyball for 6 years ✨ Now tell me something about yourself in the comments below! . . . . #aboutme #facts #volleyball #ny #georgia #ga #atl #atlanta #sister #stripes #skirt #vneck #simple #casual #instadaily #instashare #instapost #instaphoto #photo #instamood #instame #instapic #instapicture #womenswear #casualoutfit #streetwear #streetstyle

A post shared by AZRA | FASHION & LIFESTYLE (@_azrak_) on

Потпетици со шпицест врв

Салонките со шпицест врв ќе го направат тоа што треба. Во високи потпетици секоја жена изгледа неколку килограми полесно, но оние што покрај тоа имаат и шпицест врв се уште подобар избор. Благодарение на нив, вашата силуета ќе изгледа уште подолго и поелегантно.

Инвестирајте во добар градник

Можеби звучи чудно, но добриот крој на градник може навистина да го промени и изгледот на фигурата. Многу жени не се ни свесни дека носат погрешна големина. Кога ќе го пронајдете оној кој целосно ви одговара, ќе забележите дека изгледате многу послабо.

View this post on Instagram

Je suis fière de commencer à vous montrer ce shoot que J'ai réalisé avec une photographe que j'adore sincèrement @Solenne-Javosky, 🙂 Je suis fière parce que après avoir commencée à travailler comme modèle, il y a de ça quelques années, je me suis dite .. hey, j'aimerais donc ça moi aussi faire des projets à l'étranger, j'avais lancé ça un peu en l'aire sans trop y pensée & cette année, bien on a réalisé ce shooting en France à Paris. Je vous l'écris ici pour me l'écrire à moi aussi un peu au fond, pour me faire réaliser qu'il faut voir les petits ou grandes réussites qu'on ce donne 🙂 #red #redhair #redhead #ginger #freckles #model #actress #mood #flowers #thelittlemermaid #vrouw #europe #canada #hair #inspiration #love #bra #lingerie #sensitivecontent #woman #girl #meisje

A post shared by 𝓢𝓪𝓫𝓻𝓲𝓷𝓪 𝓖𝓪𝓰𝓷𝓮́ 𝓛𝓾𝓼𝓼𝓲𝓮𝓻 (@sabrinagagnelussier) on

Мидерот секогаш е добра идеја

Не двоумете се дали да инвестирате во еден добар мидер. Тој ќе направи вашата силуета да изгледа феноменално, особено под фустан.

Стратешки одбирајте накит

Долгите ѓердани му даваат должина на краткиот врат и го одвлекуваат вниманието од колковите, предниот и средишниот дел на телото.

Едноставните фармерки се одличен избор

Доколку сакате да изгледате повитко, најдобро би било да одбирате фармерки што немаат премногу детали на нив и кои се со едноставен крој. Идеален избор се оние во црна боја со рамни ногавици.

Лажен тен

Денес достапни се многу спрејови што даваат ефект на лажен исончан тен. Доколку носите фустани што во прв план ги истакнуваат нозете, овој трик ќе ви биде од корист.

Подолг блејзер

Острите рамни линии на блејзерот најдобро ќе се изборат со вишокот килограми. Сакото со должина под колковите одлично ќе ви стои.

Изборот на материјали е исклучително важен

Памук, свила и волна најдобро ќе ги скријат вишокот килограми.

Одбирајте една боја

Монохроматскиот стил визуелно ќе ја истанчи сечија фигура.

Ускладете ја бојата на чевлите

Доколку носите фустан, чевлите нека ви бидат во беж боја, а доколку се одлучите за црни фармерки и обувките нека ви бидат во иста боја. Така ќе добиете ефект на подолга силуета.

Тргнете ја косата од лицето

Високо врзаното опавче или залижаната коса значително ќе придонесат за послаб изглед на лицето.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време