Идеален спој: Комбинацијата на овие две бои гарантира ефективен стајлинг!

За чиста десетка!

Оваа модна комбинација ќе биде апсолутен есенски хит!

Црната боја никогаш не излегува од мода. Комбинациите во оваа боја се сигурен избор кои секогаш даваат нота на елеганција.

Црната боја од глава до пети секогаш е препорачлива, но оваа сезона, таквиот стајлинг доживува мал пресврт. Црвено-црната комбинација ќе биде многу популарна во текот на постудените денови.

Црната комбинација е одлична, но за да го зачините малку стајлингот, додајте му некој црвен детаљ. Тоа може да биде кожена јакна. Оваа мала промена ќе направи голема разлика, а стајлингот веднаш ќе стане поинтересен.

View this post on Instagram

Confesión… en esta sesión de fotos cumplía 3 meses🤰🏼con las peores nauseas del mundo (Días después conté la noticia) aquí la importancia de una gran familia como lo son @beatrizcisneros y @erickmorenohair para hacerte sentir bien, cambiar tu día y además dejarte así 🤩 ni me reconozco, los quiero. @weshootmuch que fotón la amoooo son lo máximo. ¿Quién a tenido esas personas que cambian un día malo a uno increíble? L@s leo en los comentarios y taggen a esa persona especial 👇🏻👇🏻👇🏻 Hairband @virginiacarbajalmx Arracadas @allurinamanik Chamarra @bernardamx @steponfashion . . . . . . . . . . . . . . . . #ootd #wiwt #fashion #mexicandesigners #hairband #redleatherjacket #hoops #whitehoops #xxlhoops #redhead #fashionstylist #lbd #seethroughtrend

A post shared by Dani Reyes (@danireyesoficial) on

Со црвениот детаљ ќе ја разбиете монотонијата и ќе внесете позитивна енергија во мрачните денови.

Црвениот фустан со црна кожена јакна ќе изгледа фантастично.

Искористете го топлото време и искомбинирајте го црното здолниште со црвен џемпер.

View this post on Instagram

Autumn vibes 🍂 #ootd #wiwtd #style #fashion

A post shared by Tamara Vesovic (@troublemaker_tb) on

Фармерките и маицата во црна боја одлично ќе одат со црвена кожена јакна.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време