Фустаните што го обележаа 92. доделување Оскари: Најубавите изданија на црвениот тепих!

Одличен избор

Дамите дале се’ од себе за да блеснат во полн сјај оваа вечер

92. по ред доделување Оскари ќе остане запомнето по историската одлука наградата за најдобар филм на годината, најдобра режија, најдобар странски филм и оригинално сценарио, првпат да ја однесе остварување што не е на англиски јазик. Но ќе остане запаметено и по раскошните тоалети на ѕвездите.

Дамите се потрудиле навистина да заблескаат и добиле само позитивни коментари, како од модните експерти, така и од публиката.

Ова дефинитивно беше ноќ за паметење. Меѓу големиот број одлично стилизирани жени, Скарлет Јохансон посебно се издвоила.

Ова се и другите дами што оставија посебен впечаток на црвениот тепих:

Шарлиз Терон

Рене Зелвегер

Селма Хаек

Марго Роби

Пенелопе Круз

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време