Фустанчето по кое сите полудеа: Мини летен фустан што освојува со едноставноста и убавината

Едноставен а совршен

Едноставност и спортска елеганција се двата збора што совршено го опишуваат

Ова лето, како и претходните, во мода се природни материјали, а еден од нив, секако, е памукот кој не само што е пријатен, туку е и многу практичен кога се големите летни горештини во прашање.

Но за да не губите на убавина и трендовски изглед на сметка на удобноста, тука е фустанот што ги освои срцата на сите љубителки на модата и модните инфлуенсерки.

Станува збор за мини памучен фустан со едноставен крој. Пресечен е високо под градите, со ракави до лакот, кои секако можете опуштено да ги подвиткате.

View this post on Instagram

@woman__streetstyles 1,2 or 3?

A post shared by 5 (@high_5_to_fashion) on

Моделите се достапни чисти, без ништо, или во варијанта со копчиња и/или класична или „руска“ јака, за да потсетува на фустан-кошула и без никакви дополнителни украси. Минимализмот дефинитивно е во тренд.

Фустанот е најатрактивен во својата наједноставна варијанта – во бела боја, но ништо помалку атрактивна не е ни во преостанатите нежни нијанси во кои можеме да ја видиме – нежна пастелна розова, светло крем и боја на мраз.

Оваа мини-убавица е совршена за дневен стајлинг, бидејќи оди фантастично со едноставни патики или рамни сандали, но со добар накит и модни додатоци може да послужи и за вечерно излегување. Фантастично се вклопува со макраме-чанта, која моментално е најголем хит!

Уште и ако потемните малку, светлата боја дополнително ќе дојде до израз и ефектот ќе биде „вау“!

View this post on Instagram

@lilysloanes ❤️

A post shared by @ fashion4perfection on

Стилски трикови за издолжување на фигурата: Никогаш повеќе нема да изгледате заоблено и подуено!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време