Фустан што ги крие сите недостатоци: Пролетен тренд по кој полудеа блогерките!

Хит-парче

Ќе го обожавате овој пролетен тренд

Замислете си парче гардероба што ги прикрива сите мани и несовршеност, а во кое се чувствувате пријатно. Најдовме токму такво парче, а дизајнерите велат дека ќе биде вистински пролетен хит.

За многу кратко време ги освои срцата на трендсетерките, па може да се види на многу фотографии, а сигурни сме дека и вам ќе ви се допадне. Лелеавите и долги модели со весели дезени ќе ја покорат модната сцена.

View this post on Instagram

@vivianhoorn @cphfw

A post shared by The Style Stalker (@thestylestalkercom) on

Бохо-фустаните минатата сезона доживеаја големо враќање, па и дамите што секогаш носат фармерките не успеаја да им одолеат.

Во нив секогаш ќе изгледате женствено за многу кратко време, бидејќи нема да губите време на комбинирање. Со интересна чанта и еден моден детаљ, подготвени сте за сите дневни активности.

Може да се носат во дневни варијанти, но одличен избор се и за вечерно излегување.

Модел погоден за секоја пригода, кој и’ ласка на сечија фигура и истовремено е модерен – дизајнерите не можеле да креираат нешто подобро!

Дали сакате да носите фустани? Што мислите за овој тренд?

Погледнете и кои се најпосакуваните трендови за пролет/лето 2020.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време