Еве зошто Кејти Холмс ја нарекуваат „кралица на уличниот стил“! (ФОТО)

Повторно воодушеви со својот моден избор

Актерката има докажан рецепт за одличен и шик дневен стил, со кој е невозможно да направите модна утка!

Кејти Холмс е препознатлива по својот кежуал-стил на облекување, во кој секогаш комбинира модерни парчиња облека.

Сите нејзини модни комбинации се соодветни за пригодите во кои ги носи, а актерката неколкупати истакна дека најдобро се чувствува во фармерки и едноставни бели патики. Токму во една слична комбинација и неодамна била фотографирана низ улиците на Њујорк, каде што живее со ќерката Сури.

Имено, Кејти неодамна прошетала во комбинација која сигурно би им се допаднала на повеќето жени, а нејзината едноставност е порака дека минимализмот секогаш е тренди.

Актерката избра светли фармерки со рамен крој и предимензионална сина кошула со дискретни линии, која ја носела ноншалантно, со подвиткани ракави.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време