Еве како изгледаа познатите на доделувањето на наградите БАФТА (ФОТО)

Титулата „најдобар актер“, која ја доделува Британската академија на филмска и телевизиска уметност БАФТА очекувано му припадна на американскиот актер Рами Малек за одличната ролја во филмот „Бохемиска рапсодија“.

Исто како и на доделувањето на наградите „греми“, пејачката и актерка Леди Гага се закити со титула, поточно, нејзиниот дует Shallow, кој го изведува заедно со Бредли Купер во филмот „Ѕвездата е родена“.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време