Џенифер Лопез во прекрасно сребрено издание: Овој фустан е само за најхрабрите!

Латино-дива!

Згодната пејачка била главна ѕвезда на доделувањето на MTV-наградите

Џенифер Лопез блескала на доделувањето на MTV-видео наградите, кое било организирано во Radio City Music Hall во Њујорк и каде што ја добила наградата Michael Jackson Vanguard.

За оваа прилика 49-годишната пејачка облекла долг вечерен фустан на Версаче кој ја нагласил нејзината женствена фигура.

Во состојба на мирување, сребрената креација нежно паѓа врз женските облини, но во движење открива длабок израз до бедрата.

Станува збор за исклучително долг фустан кој Џенифер Лопез го искомбинирала со сребрени чевли на вртоглави потпетици, поради што движењето претставувало вистински предизвик.

Но тоа не ѝ претставувал никакво проблем на латино-дивата која е навикната да танцува на сцена по неколку часа во високи потпетици.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време