Џенифер Анистон важи за модна икона, а повеќе од 20 години вешто комбинира 5-6 парчиња облека

Актерката изгледа како најелегантната девојка од соседството

Џенифер Анистон секако ги освои нашите симпатии со нејзината улога во култната серија „Пријатели“ од 1990-тите, а нејзиниот моден израз секогаш пријатно изненадува, – оддавајќи ѝ почит на улогата на Рејчел Грин, но и создавајќи свој класичен и лежерен стил – токму затоа ја сакаме уште повеќе.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


Веќе сте забележале како нејзините најдобри комбинации на облека вешто комбинираат софистицирано палто, докажан тексас, црни чевли… или неизбежните црни фустани.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


Вешто негувајќи опуштен стил, таа изгледа како најелегантната девојка од соседството.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Фото: Instagram, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време