Детаљ што ќе ја разубави секоја фризура: Еве како можете да го носите овој романтичен моден додаток!

Апсолутен летен хит

Овој моден детаљ за коса е многу шик, а воедно е и практичен, па сигурни сме дека ќе стане вашиот омилен моден додаток

Лентите и марамите во коса ова лето се омилениот моден додаток за сите трендсетерки. Тоа не е воопшто чудно, затоа што се многу слатки и практични. Овој шик украс можете да го носите со различни фризури, модни комбинации и во различни прилики.

Марамите ќе ја направат секоја фризура поинтересна, без разлика дали се работи за пуштена коса, коњско опавче или пунџа.

Одлични се за морски модни комбинации и за на плажа, а многу убаво ќе се  вклопат и во лежерните комбинации за прошетка низ градот.

Ви претставуваме неколку генијални начини на кои можете да ги носите и да изгледате феноменално.

Големата марама како турбан е прва помош кога никако не можете да ја скротите косата или не сте стигнале да ја измиете.

Освен тоа, можете да ја употребите наместо венче, па нема да ви смета пуштената коса.

Едноставни или такви со некаков додаток, како што е предимензионираната панделка, се’ е дозволено ова лето.

Многу познати дами, како што е Синди Крафорд веќе го прошетале овој моден додаток за коса. Ако имате долга коса, марамата нека ви послужи за врзување ниско или високо опавче.

View this post on Instagram

Lake chic.

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Можете да ја носите и во апсолутен бохо стил, со пуштена коса, врзете ја околу челото и веднаш ќе добиете апсолутно шик изглед.

View this post on Instagram

festival. day three.

A post shared by Michèle Krüsi (@thefashionfraction) on

Лежерен, а шик стил, со подигната или пуштена коса, марамите се совршениот летен моден додаток, а одлично стојат и на многу кратка фризура.

ФОТО: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време