Данската принцеза прошета во најатрактивниот тренд за ова лето: Удобни патики што изгледаат одлично (ФОТО)

Дефинитивно им го привлекуваат вниманието на минувачите, а ние сме воодушевени од нив!

Данската принцеза Мери беше во официјална посета на Холандија, каде што присуствуваше на деловната конференција во Хаг со својот сопруг – престолонаследникот Фредрик.

Убавата 50-годишна дама имаше ден исполнет со многу обврски, а за таа пригода избра совршена комбинација – која лесно може да се претвори од лежерна во елегантна и само благодарение на промената на чевлите, што Мери ни покажа на дело.

Имено, таа блесна во монохроматски аутфит, избирајќи совршено скроен портокалов костум, кој го надополни со блуза во идентичен тон. Инаку, портокаловата е најмодерната боја ова лето, а полиците во бутиците се полни со парчиња во оваа впечатлива, светла нијанса.

Danska princeza Meri Познатата Данка го носеше оригиналниот костум со удобни спортски патики во беж боја, но подоцна се појави во женствени, крем салонки, со што целото издание автоматски стана поелегантно.

Мери целата модна приказна ја заокружи со златен накит, но и со скапа чанта „Шанел“, чија цена е повеќе од 4.000 евра!

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време