Дали овој фустан на Оливија Палермо е најубавото црно летно парче?

Едноставна летна елеганција која е неверојатно моќна

Иако белата боја се смета за летна боја и многу почесто ја гледаме во текот на жешките денови, и црната е присутна, особено во вечерните варијанти.

Сепак, целосно црна варијанта налето навистина не е толку честа, а тоа многу добро го знае и светската трендсетерка Оливија Палермо, која успеа да ја износи на начин кој ја вивна на модниот трон.

Најголемата тајна на овој суперефективен стил се крие во формата на макси-фустанот – А-крој со акцент на поширокиот долен дел на моделот.

Севкупниот изглед Оливија го заокружи со ефектни додатоци, плетена чанта со црни кожени рачки и рамни црни влечки со златни детали.

Едноставна летна елеганција која е неверојатно моќна.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време