Чанти за есен 2019: Ова ќе бидат 5-те најбарани модели!

За сечиј вкус

Жените веќе полуделе по нив

По летното владеење на ранците, платнените чанти, чанти за плажи и останатите полежерни варијанти на омилениот женски моден додаток, со доаѓањето на есента полека им се враќаме на класичните чанти.

Модните куќи во своите колекции за есен/зима 2019 година лансирале разни модели и така покренале цел бран од нови трендови, а бројни комерцијални брендови инспирирани од тоа, прикажале слични модели.

Ова се чантите што најмногу ќе ги носиме оваа есен…

1. Меки чанти

Моделите со мек финиш ќе бидат апсолутен хит за есен 2019. Не се практични за носење во текот на врнежливите денови, но затоа, без размислување може да ги украсат вашите комбинации кога времето е суво.

2. Минијатурни модели

Микро-моделите и понатаму се наоѓаат во колекциите на модните куќи и понудите на бројните продавници.

3. Големи рачни чанти

Макси рачните модели што собираат буквално се’ што ви треба во текот на денот никогаш нема да излезат од мода.

4. Геометриски облици и дезени

Интересни модели што имаат моќ дури и наједноставната комбинација да ја подигнат на повисоко ниво.

5. Крокодилски финиш

Моделите со крокодилски финиш визуелно даваат луксузен впечаток. Како создадени се за носење со елегантни мантили и капути и најверојатно тоа е причината зошто спаѓаат во парчињата што никогаш не излегуваат од мода.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време