Бело одело што треба да го има секоја жена: Меланија повторно одржала модна лекција!

Стајлинг за десетка

Доказ дека првата дама на Америка е кралица на деловните изданија

Меланија Трамп (49) е вечна модна инспирација на жените ширум светот со своите беспрекорни модни комбинации.

Првата дама на Америка со сопругот Доналд присуствувала на церемонијата за доделување претседателски медали на слободата на бејзболскиот играч Маријан Ривера во Вашингтон, а за таа прилика одбрала ефектно бело одело.

Струкираното сако во комбинација со популарните панталони носи потпис на француската модна куќа „Диор“ и на Меланија изгледа совршено.

Стајлингот го заокружила со омилените салонки со потпис на прославениот дизајнер на обувки Маноло Бланик.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време