Америка доби нова прва дама: Модно дефиле на инаугурацијата на новиот претседател!

Новата прва дама

Новоодбраниот претседател на САД, Џозеф Бајден, вчера официјално стапи на должност како 46-ти претседател на државата

На неговата инаугурација која се одржала во еден вид опседната состојба, по нередот во Капитол хил и како последица на пандемијата на коронавирусот, присуствувале неговата сопруга и семејство, новата потпретседатела на САД Камала Харис, која исто така положила свечена заклетва, поранешниот претседател Барак Обама со сопругата Мишел, поранешниот претседател Бил Клинтон со сопругата Хилари и бројни други познати личности.

Церемонијата ја увеличиле со своите настапи пејачките Лејди Гага, која ја отпеала националната химна и била испратена со громогласен аплауз и Џенифер Лопез, која настапила по инаугурацијата со песната „Оваа земја е твоја земја“.

И покрај помалку свечените услови, познатите дами сепак се појавиле во многу пригодни и впечатливи стајлинзи, а не можевме да не забележиме дека повеќето се одлучиле за еднобојни стајлинзи во интензивен колорит.

Џил Бајден се одлучила за азурно сина боја, Камала Харис за виолетова (слична боја одбрала и Хилари Клинтон), додека Мишел Обама одбрала придушена бордо нијанса за својот стајлинг.

 

Особено емотивна била Џеј Ло, која настапила во бело до глава до пети и која речиси заплакала по отпеаната нумера и била фотографирана во страстен бакнеж со партнерот Алекс Родригез.

Што мислите, која дама била најдобро облечена?

Меланија Трамп во „црнина“ ја напушти Белата куќа (ВИДЕО+ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време