Амал Клуни направила полн погодок, модните критичари се воодушевени: Во овој фустан секоја жена изгледа како милион долари!

Совршено

Овој модел на фустан ги крие буквално сите недостатоци

Две години вешто се криеше од папараците и одбегнуваше јавни настани, но сега реши да се врати во голем стил.

Амал Клуни во растојание од само неколку дена се појавила на два големи настани и сите ги потсетила дека со причина ја носи титулата „кралица на стилот“.

Овој пат одбрала бел фустан покриен со светкавци кој ја следел линијата на телото и заслужила чиста десетка. Правничката блескала во друштво на сопругот Џорџ Клуни и не ја симнувала насмевката од лицето.

Овој модел на фустан, освен што е ефектен, одлично им стои на сите жени, а особено добар избор е за дамите што сакаат да го сокријат вишокот на стомакот и визуелно да го направат струкот потенок.

„Јазолот“ на половината создава илузија на песочен часовник, а тоа е обликот на телото што повеќето жени го посакуваат. Доколку барате совршен фустан, ископирајте го стајлингот на Амал Клуни нема да погрешите.

А ако обожавате поелегантни комбинации и ви се допаѓа нејзиниот стил, добро е да ги знаете нејзините 5 модни заповеди што никогаш не ги прекршува…

Прво правило: Секогаш одбирајте фустани што му ласкаат на вашиот облик на тело

Не водете се по трендовите, туку одбирајте ја онаа гардероба што најдобро ѝ прилега на вашата градба. Амал сака да носи фустани и најдобро се чувствува во нив, но никогаш не би носела нешто по секоја цена само затоа што е во мода.

Второ правило: Секогаш усогласувајте ги бојата на чевлите и фустанот

Таа речиси секогаш го почитува ова правило и вели дека така можноста за правење грешки е сведена на минимум.

Трето правило: Вложете во квалитетен капут

Амал е сигурна дека секоја жена во гардероберот мора да има барем еден модел добро скроен капут. Таа предлага еден во јака боја што секој стајлинг ќе го направи интересен.

Четврто правило: Во некои пригоди потпетиците не се добар избор

Поголемиот дел од времето го поминува во судница и најчесто е во високи потпетици, но вели дека тие некогаш не се најдобра опција. Кога не е во суд, попрво одбира рамни и удобни обувки.

„Никако не носете потпетици по секоја цена. Жената може одлично да изгледа и во рамни обувки, а во некои пригоди непримерно е да се носат високи потпетици.“

Петто правило: Помалку е повеќе

Таа обожава модни додатоци, но никогаш не претерува. Верува дека едно парче накит е сосема доволно за да го надополни секој стајлинг.

Кога е модата во прашање, оваа жена никогаш не греши: 6 модни заповеди на Амал Клуни!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време