Ако сакате да изгледате моќно, облечете се вака: Топ 5 зимски стајлинзи!

Модни предлози

Модни комбинации за сите генерации

Доколку оваа недела инспирацијата не ви е на високо ниво, ние имаме предлози. Најдовме 5 одлични зимски стајлинзи, кои сигурно ќе посакате да ги ископирате. Вака облечена, секоја жена изгледа моќно…

Ова е нашиот избор…

Црната боја секогаш е добар избор. Освен што секогаш е во тренд, прави фигурата да изгледа визуелно послабо. Токму ваквите чорапи со интересен дезен се апсолутен хит, па ако одлучите да се облечете вака, комплиментите нема да изостанат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan)

Маиците, кошулите и џемперите со нагласени рамена веќе некое време се многу популарни, а причината зошто жените толку ги сакаат е тоа што прават секоја фигура да изгледа како песочен часовник. Кога рамената се нагласени, струкот автоматски изгледа потенко, а телото поженствено. Доколку ваквиот џемпер го искомбинирате со џинс и длабоки чизми, ќе добиете стајлинг за чиста десетка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

Оваа сезона секоја модерна жена во својот плакар треба да има барем една волнена тренерка. Трендсетерките апсолутно полудеа по ова парче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @stylebynelli

Длабоките кожени здолништа никогаш не излегоа од мода, а оваа зима се особено популарни. Во комбинација со плитки чизми и блуза изгледа многу моќно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan)

Тренерките веќе не се резервирани само за во вежбалница, сега тие се клучното парче за тренди-стајлинг. Нема да погрешите ако одберете една во впечатлива боја и ја искомбинирате со кожена јакна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

Тренди во секое време: Ова е клучното парче облека оваа сезона (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време